440 Hz je frekvencia, podľa ktorej je naladená dnešná moderná hudba. Má nejaký vplyv na mentalitu a spoločnosť?
Hudba je tu s nami už odpradávna. Človek najskôr vydával určité zvuky, neskôr pridal nejaké bubnovanie palicami a dnes? Dnes si už takmer nik z nás bez hudby nevie predstaviť ani deň. Niekto rád hudbu počúva, iný vytvára. Dokáže prinútiť človeka zamyslieť sa, spomaliť v životnom tempe, alebo povzbudiť a naštartovať vpred.
Siaha jej moc aj za hranice nášho vedomia
Zvukové vlny, prostredníctvom ktorých sa daný tón šíri, sú charakteristické dvomi základnými vlastnosťami – rýchlosť vibrácie (frekvencia) a jej rozsah. Jednotkou frekvencie je Hertz – Hz.
432 Hz
Frekvencia 432 Hz sa radí medzi tzv. Solfeggio frekvencie, ktorých história siaha až do 11. storočia. Za pôvodcu tejto stupnice je považovaný benediktínsky mních. Využívala sa v speve v chrámoch, kostoloch. V 20. storočí lekár Dr. Joseph Pule objavil šesť zvukových frekvencií, ktoré boli v súlade s chválospevom na Jána Krstiteľa. Prostredníctvom Pytagorovej metódy (čísla 3, 6, 9, ktoré sčítaním čísel frekvencií vzniknú) presne určil frekvencie, ktoré harmonizujú myšlienky človeka a spájajú ho s duchovným svetom, vesmírom. Každá frekvencia má svoj špecifický význam.
A 432Hz, známe ako Verdiho „A“, je považované za frekvenciu, ktorá je v súlade s matematikou vesmíru, takzvanými univerzálnymi princípmi. Vytvára priaznivú liečivú energiu, rozvíja naše vedomie. Pôsobí na srdcovú čakru, ktorá má priaznivý vplyv na duševný vývoj človeka.
Už starovekí Egypťania, či Gréci, ktorí svoje nástroje ladené na 432 Hz boli presvedčení,, že ich táto hudba unáša do 3. dimenzie a spája s vyšším vedomím.
Ale…
Približne v 60. rokoch 20. storočia bola (pravdepodobne) odporučením hovorcu nacistickej strany J. Goebblesa stanovená norma naladenia hudby na 440 Hz, ktorá trvá dodnes. I keď ide len zanedbateľný rozdiel – 8 cyklov, značne ovplyvňuje naše vedomie. Blokuje energiu, vytvára množstvo protichodných emócií a je považovaná za jednu z príčin, ktorá podnecuje k negatívnemu správaniu sa jedincov v spoločnosti. Následkom môže byť materializmus, egoizmus, agresivita, depresie, smútok…
Na záver
Je samozrejmé, že hudba na človeka istým spôsobom vplýva. Spôsob fungovania dnešnej modernej spoločnosti však nemožno pripísať len frekvencii 440 Hz. Určite ani jeden z nás teraz nebude pri práci, športe počúvať Verdiho alebo Mozarta. Môže sa ale stať jedným so spôsobov ako na pár minút vypnúť z bežného života a zrelaxovať. Zaujímavosťou je, že význam číslam 3, 6, 9 spojených v súlade s hudbou, pripisoval aj samotný Nikola Tesla, či Albert Einstein. Podľa Cassiodora je hudba matematickou vedou.
Zdroj: https://attunedvibrations.com/432hz/
Neviem prečo by niekto nemohol počúvať pri ...
Ja autorku nesúdim nijak prísne, jednoducho ...
Je to konšpiračný nezmysel,pretože toto ...
Tato tema je celkom zaujimava..Pred par rokmi ...
Súhlasím, ospravedlňujem sa, včera som to ...
Celá debata | RSS tejto debaty